wtorek, 18 września 2007

Bukiety ślubne


Jak odpowiednio dobrać kolorystykę do typu urody i charakteru sukni?A także, jakie dobrać gatunki kwiatów do tej wymarzonej wiązanki ślubnej by cieszyć się świeżością tego bukietu przez całą uroczystość. Kwiaty stanowią ważny atrybut znany już w starożytności.

Aby uzyskać odpowiedni efekt, najlepiej udać się do profesjonalnego florysty lub studia dekoracji ślubnej, gdyż nie zawsze kwiaciarnie, które „mamy pod nosem” spełnią nasze oczekiwania w dziedzinie specjalizacji bukietów ślubnych Popytajcie koleżanki, które brały ślub, zapoznajcie się z ofertą w magazynach i portalach ślubnych.
Bardzo ważna jest rozmowa z florystą lub osobą wykonującą nasz bukiet. Nie zostawiajcie takiej rozmowy na ostatnią chwilę ze względu na termin rezerwacji daty ślubu, a szczególnie wtedy, jeżeli marzą Wam się egzotyczne kwiaty, które trzeba wcześniej zamówić.


Oto kilka cennych uwag, o których należy porozmawiać.

1.Pokażcie zdjęcie lub rysunek sukni ślubnej, a jeśli to możliwe próbki tkanin lub ozdób

2.Przekazujemy informację: co wybieramy - wianek, welon czy kwiaty we włosy

3.Florysta bierze pod uwagę także wzrost, kolor włosów, typ urody

4.Wybieramy motyw przewodni kwiatów

5.Podajemy nazwy ulubionych kwiatów

6.Przekazujemy też taki informacje, jak ta czy jesteśmy uczulone na jakieś rośliny. Chyba nie byłoby nic gorszego niż atak kichania na własnym ślubie lub spuchnięty nosek i oczy

7.Pytajcie także o zapach kwiatów gdyż np. piękne lilie mają intensywny zapach, od którego może Wam się zrobić słabo, jeżeli będzie to duża wiązanka

8. Jeśli idzie o trwałość poszczególnych gatunków, to oczywiście najmniej trwałe będą wszelkiego trodzaju kwiaty polne, tulipany będą się w ciągu kilku godzin rozwijały, lilie nielubią kropelek deszczu i naszych łez - zaraz ciemnieją w tych miejscach, zantedeschia potocznie zwana caliami jest tak jak i kwiaty egzotyczne wrażliwa na zmienne temperatury

9.Pamiętajmy, że wiązanka będzie towarzyszyć nam przez kilka godzin i musi mieć zapas wody. Można wykonać bukiet w tak zwanym mikrofonie florystycznym, wtedy kwiaty cały czas mają wilgoć; można je nawet zasilić wstrzykując wodę w gąbkę przy pomocy strzykawki.
Bukiety z łodygami naturalnymi możemy wstawić do wazonu z wodą. Jeżeli będzie to jeszcze przed wyjściem do kościoła należy pamiętać, by wyciągnąć kwiaty troszkę wcześniej. Tasiemki, którymi często owinięte są łodygi powinny obeschnąć.

10.Uwaga! Nie zapominamy poinformować florystki o tym, czy wg prastarego zwyczaju zamierzamy rzucać wiązanką podczas wesela. Technika wykonania będzie miała znaczenie na efekt rzucania bukietem. Np. wiązanka w „mikrofonie” mogłaby po rzucie za siebie zaszkodzić pannie, której marzy się zamążpójście w pierwszej kolejności.

11.Dobieramy także charakter bukietu ślubnego i jego formę np.:
-wiązanka okrągła lub stożkowa
- klasyczny biedermeier posiadający kształt regularnej półkuli,
-berło wykonane na wzór królewskiego insygnia posiada długą rączkę i niewielką dekorację kwiatową na czubku,
-kuleczki do trzymania w dłoni lub przewieszone na tasiemce

Częstymi wiązankami są również kompozycje spływające w kształcie odwróconej kropli, wodospadu lub angielskiej
Jeżeli lubicie zaskakiwać możecie też zdecydować się na odważne wiązanki w formie mufki, torebki, szarfy, a także bardzo proste, ale często preferowane proste wiązanki, w których wybrane kwiaty są prosto ułożone, przełożone często w formie naręcza przez rękę i ozdobione jedynie wstążką. W tej formie często stosuje się małe kalie lub prawidłowo zantedeski.

Warto pamiętać, że wiązanki wydłużone lub z elementami zwiasającymi np. tasiemkami, optycznie wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. Natomiast im wiązanka szersza, tym my również będziemy wydawały się szersze.
Wiązanek okrągłych powinny unikać Panny Młode o niskim wzroście i zaokrąglonej budowie ciała.

W kwestii kolorów...

Często nasze upodobania kłócą z tym, co do nas pasuje, ale po rozmowie z florystką na pewno znajdziecie złoty środek.

Oto kika podpowiedzi w sprawach kolorystyki.

1.Dla blondynek najpiękniejsza jest paleta barw pastelowych. Może być wzbogacona akcentami żywszych barw. Panny Młode o włosach w kolorze rudym zachwycą się na pewno wiązankami w kolorze słonecznych żółci, pomarańczy, ciemnej zieleni i złotych brązów.
2.Brunetki i szatynki olśnią głębokimi i nasyconymi kolorami, t.j. bordo i czerwień

Oczywiście, gdy ciężko dobrać kolor lub pragniemy niczym niezmąconej klasyki polecam biel i ecru, gdyż te barwy będą najbezpieczniejsze, ale zarazem delikatne i wyniosłe.


Przyszłe Panny Młode!

Proszę Was tylko o to, abyście pamiętały, iż jest to Wasz Ślub, a nie mamy czy teściowej. Po rozmowie z florystą wybierzcie ten wymarzony przez was bukiet, pamiętając tylko o kilku szczegółach i moich podpowiedziach, a z pewnoscią w ten wyjątkowy dzień będziecie czuć się komfortowo, pięknie i wyjątkowo. Wasz widok utkwi w pamięci gości na długie lata, a fotografie pokazywane wnukom przypomną te piękne chwile.

Z najlepszymi życzeniami, magicznych chwil i drogi obsypanej płatkami...


Mariola Domińska
źródło: http://www.kobieta.byc.pl

0 komentarze:

 
Copyright © 2010 wiązanki ślubne | Design : Noyod.Com